ART / Lithographs / Litograph in colors 14419519
nr 1441 9519
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), Sweden. Waxholmsbåt, son196/290. Litograph in colors. Sheet: 40x30, outer dimensions including frame: 62x52,
LITOGRAPH IN COLORS, Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 196/290. Färglitografi. Bladets mått: 40x30, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
700
SEK 450
Monday January 10 2022
at 19:23:19
300 kr
400 kr
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund